logo SDW

_

Akademia Młodzieżowa na Jasnej Górze

pizap 6Dnia 10 czerwca odbyła się Pielgrzymka rodzin Bractwa Różańcowego Akademii Młodzieżowej na Jasną Górę. W tym wydarzeniu uczestniczyło blisko 80 osób. Odbył się uroczysty Akt Zawierzenia Akademii Młodzieżowej i Bractwa Różańcowego przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymi odwiedzili również Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, Patronki rodzin w Leśniowie.

Podczas pielgrzymki, na którą wyruszyli stypendyści, wychowawcy, rodziny i członkowie Bractwa Różańcowego, miał miejsce historyczny moment w dziejach Akademii Młodzieżowej. Został odczytany uroczysty Akt zawierzenia Akademii Młodzieżowej i Bractwa Różańcowego Matce Bożej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Akt został odczytany przez Dyrektora Akademii Młodzieżowej i księdza Piotra Kawałko, proboszcza parafii pw. Świętego Mikołaja w Lublinie. To dla społeczności Akademii Młodzieżowej wyjątkowy moment, ponieważ dzieło dobrego wychowania, realizowane przez program Akademii Młodzieżowej, zostało zawierzone Matce Bożej Królowej Polski. Było to bardzo podniosły moment. Po Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, towarzyszyły temu poruszające i wzywające do refleksji rozważania.  

Następnym punktem pielgrzymki była wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, Patronki rodzin w Leśniowie, tam odbyło się Nabożeństwo Bractwa Różańcowego, podczas którego złożone zostały licznie intencje, które każdy uczestnik pielgrzymki przywiózł ze sobą do Matki Bożej.


  

logo fsd kolor CMYK 

 

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin
KRS: 00000 94228, www.fsd.lublin.pl
Numer konta: 71 1060 0076 0000 3300 0061 3291

Akademia Młodzieżowa
ul. ks. M. Słowikowskiego 1

20-124 Lublin
tel. 506 164 899 
 logo am kolor beztla-03 cmyk