logo SDW

_

Diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży w Lublinie

sdm lubelskieStypendyści Skarbca Dobrego Wychowania wzięli czynny udział w diecezjalnych obchodach Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji lubelskiej w dniach 7-9 kwietnia 2017 r. Było to świadectwo wiary i forma ewangelizacji.
 
Pierwszego dnia młodzież uczestniczyła, wspólnie z ks. Abp. Stanisławem Budzikiem, w Drodze Krzyżowej na terenie obozu koncentracyjnego na Majdanku. Młodzi wraz z wychowawcami nieśli krzyż Światowych Dni Młodzieży między dwiema stacjami Drogi Krzyżowej. Rozważaniami do poszczególnych stacji były wspomnienia więźniów obozu zagłady. Nabożeństwo zgromadziło kilka tysięcy młodych ludzi.
W sobotę w Centrum Transferu Wiedzy KUL miało miejsce Forum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji, podczas którego rozmawiano o kondycji duszpasterstwa młodzieży w diecezji, a także o formach pracy duszpasterskiej. Podczas forum odbyła się także prezentacja autorskiego programu wychowawczego Akademia Młodzieżowej.
Ostatnim dniem obchodów była Niedziela Palmowa, stypendyści i młodzież AM uczestniczyli najpierw w spotkaniu z siostrą Anną z ogarniętej wojną Syrii, a następnie odbył się przemarsz z palmami do Archikatedry, gdzie Mszy Świętej przewodniczył ks. Abp. Stanisław Budzik. Akademia włączyła się w oprawę liturgiczną Mszy Świętej, był także obecny poczet sztandarowy.

  

logo fsd kolor CMYK 

 

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin
KRS: 00000 94228, www.fsd.lublin.pl
Numer konta: 71 1060 0076 0000 3300 0061 3291

Akademia Młodzieżowa
ul. ks. M. Słowikowskiego 1

20-124 Lublin
tel. 506 164 899 
 logo am kolor beztla-03 cmyk