logo SDW

_

Zimowa Szkoła Akademii Młodzieżowej

img 20170220052124 P1690011 zmniejszamy plW tym roku Akademia Młodzieżowa spędziła ferie w Rudzie Różanieckiej na Roztoczu. W Zimowej Szkole wzięło udział 50 wychowanków oraz wychowawców AM. Był to dobry moment na podsumowanie całego semestru pracy oraz okazja do zdobywania nowych umiejętności. Jak co roku, do działań Akademii zaproszono również społeczność lokalną Rudy Rożanieckiej.

Tradycyjnie młodzież Akademii Młodzieżowej w czasie ferii wyruszyła na Zimową Szkołę AM do Rudy Różanieckiej. Program obozu był wypełniony wieloma aktywnościami. W tym roku opiekunowie postawili ambitne cele dla stypendystów Skarbca Dobrego Wychowania. Grupy teatralne przygotowały spektakl pt. „Czwarty Król”, którego premiera odbyła się w niedzielę w kościele parafialnym w Rudzie Różanieckiej. Grupa Telewizji AM przygotowała dwa filmy dokumentalne na temat problemów polskiej młodzieży. Wszystkie te aktywności były zaplanowane tak, aby młodzi zaangażowali się również w kontakt ze społecznością lokalną, której Akademia jest już dobrze znana.

Odbyły się również egzaminy teatralne dla kilku młodych, ale doświadczonych aktorów z grupy Teatru AM: Weroniki, Pauliny, Zuzi i Kasi.

Nasza młodzież uczestniczyła w warsztatach teatralnych i medialnych z doświadczonymi praktykami. Ciekawym i ważnym wydarzeniem dla młodych było spotkanie z ks. Tomaszem Źwiernikiem, kapelanem więziennym z Zamościa, który opowiadał o cudach nawrócenia największych złoczyńców.

Zimowa Szkoła AM to również okazja do budowania wspólnoty Akademii, był czas na gry terenowe i korzystanie z zimowej aury w roztoczańskim lesie. Należy dodać, że w przygotowanie gier i zabaw integracyjnych dla swoich kolegów i koleżanek zaangażowali się stypendyści Skarbca Dobrego Wychowania.

Wyjazd do Rudy Różanieckiej, zorganizowanie warsztatów dla młodzieży oraz inne atrakcje przygotowane dla młodych, były możliwe dzięki wsparciu funduszu Skarbca Dobrego Wychowania przez naszych darczyńców.


  

logo fsd kolor CMYK 

 

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin
KRS: 00000 94228, www.fsd.lublin.pl
Numer konta: 71 1060 0076 0000 3300 0061 3291

Akademia Młodzieżowa
ul. ks. M. Słowikowskiego 1

20-124 Lublin
tel. 506 164 899 
 logo am kolor beztla-03 cmyk