logo SDW

_

Młodzież opowiada o życiu parafii

IMG 5138Młodzież skupiona w Akademii Młodzieżowej rozpoczęła kolejną inicjatywę ewangelizacyjną. Poprzez tworzenie Magazynów Parafialnych, opowiadających o wydarzeniach z życia parafii i przekazujących Słowo Boże, chce docierać z ewangelicznym przesłaniem do szerokiego grona odbiorców.

Sześć ośrodków Akademii Młodzieżowej, działających przy parafiach w Lublinie, Końskowoli, Łęcznej, Krasnymstawie, Bychawie i Świdniku stworzyło Magazyny Parafialne. Materiały medialne są owocem pracy młodzieży, która uczestniczyła w wielu warsztatach i szkoleniach dotyczących nagrywania, montowania i wyświetlania materiałów w formie magazynów telewizyjnych. Każdy z magazynów zawiera stałe części: Słowo Boże, prezentację danej wspólnoty działającej przy parafii, wywiad z parafianinem oraz streszczenie aktualnych wydarzeń. Premiery magazynów odbywają się w niedziele i wyświetlane są parafianom po mszach świętych. Prace studentów przedstawione są również na stronach internetowych parafii. Magazyny publikowane będę co trzy miesiące.

Sprzęt dzięki, któremu młodzież może przygotowywać materiały medialne oraz warsztaty z profesjonalistami, podczas których młodzi zdobywają wiedzę teoretyczna i praktyczną, finansowane są z funduszu Skarbca Dobrego Wychowania. 

Zapraszamy do obejrzenia:


Magazynu parafialnego z parafii pw. św. Barbary w Łęcznej:

Magazynu parafialnego z parafii pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie:

Magazynu parafialnego z parafii pw. znalezienia Krzyża Świętego i św. Andrzeja Apostoła w Końskowoli:

Magazynu parafialnego z parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie:


  

logo fsd kolor CMYK 

 

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin
KRS: 00000 94228, www.fsd.lublin.pl
Numer konta: 71 1060 0076 0000 3300 0061 3291

Akademia Młodzieżowa
ul. ks. M. Słowikowskiego 1

20-124 Lublin
tel. 506 164 899 
 logo am kolor beztla-03 cmyk