logo SDW

_

Akademia Młodzieżowa na Jasnej Górze

pizap 6Dnia 10 czerwca odbyła się Pielgrzymka rodzin Bractwa Różańcowego Akademii Młodzieżowej na Jasną Górę. W tym wydarzeniu uczestniczyło blisko 80 osób. Odbył się uroczysty Akt Zawierzenia Akademii Młodzieżowej i Bractwa Różańcowego przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymi odwiedzili również Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, Patronki rodzin w Leśniowie.

Czytaj więcej...

Krótka lekcja o świętości

170537 wTMK byvhswa200103 69W Bychawskim Centrum Kultury młodzież z Akademii Młodzieżowej przygotowała spektakl pt. „Ksiądz Dominik Maj – Kapłan Bożego Serca”. Wydarzenie zgromadziło kilkaset osób.

Czytaj więcej...

Misterium Męki Pańskiej w Końskowoli

misteriumStypendyści Skarbca Dobrego Wychowania z Końskowoli w okresie Świąt Paschalnych przygotowali spektakl „Misterium Męki Pańskiej”. Przedstawienie zostało przygotowane przez 40 aktorów, młodzież, rodziny naszych podopiecznych i zaproszonych gości. Misterium obejrzało blisko 300 osób.

 

Czytaj więcej...

Diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży w Lublinie

sdm lubelskieStypendyści Skarbca Dobrego Wychowania wzięli czynny udział w diecezjalnych obchodach Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji lubelskiej w dniach 7-9 kwietnia 2017 r. Było to świadectwo wiary i forma ewangelizacji.

Czytaj więcej...

Kolejne stypendia dla naszych wychowanków

stypW ramach funduszu Skarbiec Dobrego Wychowania, po raz kolejny przyznano 10 stypendiów na semestr letni 2016/2017. Stypendyści Skarbca Dobrego Wychowania to młodzież mocno zaangażowana w realizację programu Akademii Młodzieżowej, odznacza się wysokimi wynikami w nauce oraz jest wzorem dla swoich rówieśników.

Czytaj więcej...

Modlitwa o Dobre Wychowanie Młodego Pokolenia

bractwoW ramach Akademii Młodzieżowej, kilka lat temu utworzono Bractwo Różańcowe – wspólnotę modlącą się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Każdego dnia, członkowie Bractwa odmawiają dziesiątek różańca w tej właśnie intencji. Obecnie we wspólnocie jest blisko 100 członków. Główne wydarzenia Bractwa Różańcowego to comiesięczne spotkania w pierwsze soboty miesiąca. 

Czytaj więcej...

Zimowa Szkoła Akademii Młodzieżowej

img 20170220052124 P1690011 zmniejszamy plW tym roku Akademia Młodzieżowa spędziła ferie w Rudzie Różanieckiej na Roztoczu. W Zimowej Szkole wzięło udział 50 wychowanków oraz wychowawców AM. Był to dobry moment na podsumowanie całego semestru pracy oraz okazja do zdobywania nowych umiejętności. Jak co roku, do działań Akademii zaproszono również społeczność lokalną Rudy Rożanieckiej.

Czytaj więcej...

Młodzież opowiada o życiu parafii

IMG 5138Młodzież skupiona w Akademii Młodzieżowej rozpoczęła kolejną inicjatywę ewangelizacyjną. Poprzez tworzenie Magazynów Parafialnych, opowiadających o wydarzeniach z życia parafii i przekazujących Słowo Boże, chce docierać z ewangelicznym przesłaniem do szerokiego grona odbiorców.

Czytaj więcej...

Młodziez w Łagiewnikach

img W listopadzie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się uroczystość ogłoszenia Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Nie mogło tam zabraknąć młodych ludzi z Akademii Młodzieżowej, którzy chcą służyć Bogu i Ojczyźnie.

Czytaj więcej...

Rekolekcje Akademii Młodzieżówej

P1670143W Motyczu Leśnym w Centrum Dobrego Wychowania prowadzonym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo, odbyły się rekolekcje adwentowe dla 40 wychowanków Akademii Młodzieżowej. W tej grupie znaleźli się również stypendyści Skarbca Dobrego Wychowania. Te przygotowania do narodzin Jezusa Chrystusa upłynęły pod hasłem: „Akademia Młodzieżowa – Winnicą Pańską”.  

Czytaj więcej...


  

logo fsd kolor CMYK 

 

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin
KRS: 00000 94228, www.fsd.lublin.pl
Numer konta: 71 1060 0076 0000 3300 0061 3291

Akademia Młodzieżowa
ul. ks. M. Słowikowskiego 1

20-124 Lublin
tel. 506 164 899 
 logo am kolor beztla-03 cmyk